ЄЕК ООН Семінар
Міжнародний семінар

ЄЕК ООН
щодо спрощення процедур торгівлі та транспорту
________________________________________

22 грудня 2022
Онлайн

22 грудня 2022 року - Міжнародний семінар ЄЕК ООН зі сприяння торгівлі та транспорту «РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВАНТАЖНОГО ТРАНСПОРТУ, СЕМАНТИЧНІ СТАНДАРТИ СЕФАКТ ООН ТА ДОВІДКОВА МОДЕЛЬ ДАНИХ МУЛЬТИМОДАЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ»
відбудеться в Одесі (Україна) в онлайн-форматі.

Цей вебінар є продовженням традиції семінарів ЄЕК ООН в Одесі з питань сприяння торгівлі, «єдиного вікна» та обміну даними в коридорах цифрової торгівлі. Однак цей вебінар йде далі, щоб відповісти на висловлену потребу регуляторних органів та бізнес-спільноти в Україні поглибити процес європейської інтеграції, приєднуючись до паралельного просування Регламентів ЄС щодо єдиного вікна та електронної інформації про вантажні перевезення (eFTI) та Рекомендації щодо єдиного вікна СЕФАКТ ООН, семантичних стандартів та еталонної моделі даних мультимодального транспорту (MMT RDM).
Концепція вебінару
 • Метою семінару є ознайомлення відповідних зацікавлених сторін в Україні з сутністю ініціативи eFTI та з тим, як глобальні стандарти СЕФАКТ ООН та моделі довідкових даних можуть сприяти досягненню її цілей.

  Регламент eFTI був ухвалений у серпні 2020 року з перспективою його повного впровадження всіма державами-членами ЄС через п'ять років. Його мета полягає в тому, щоб весь обмін інформацією про перевезення комерційних вантажів у межах Європейського Союзу був мультимодальним та електронним. Він пропонує основу для переходу від обміну документами, що супроводжують товари в міжнародній торгівлі та транспортуванні, до обміну даними та наборами даних.
 • Оскільки цей Регламент стосується внутрішнього обміну інформацією в Європейському Союзі, робота з його імплементації недостатньо відома в інших країнах, включаючи країни, які прагнуть приєднатися до ЄС. З цієї причини Україна звернулася до ЄЕК ООН з проханням використати наявні засоби для організації цього вебінару, щоб підвищити обізнаність регуляторних органів та бізнес-спільноти країни про розвиток ініціативи eFTI та про те, наскільки актуальні інструменти СЕФАКТ ООН можуть бути використані для його реалізації.

  Остання тема обговорюється на Форумі цифрового транспорту та логістики, на який були запрошені різні зацікавлені сторони з державного та приватного секторів, щоб просувати практичні ідеї щодо впровадження Регламенту eFTI.
 • ЄЕК ООН наразі підтримує проект пілотного тестування каналу даних для експорту зерна з України з використанням стандартів СЕФАКТ ООН.
  Також будуть представлені перші практичні результати цього проекту.
 • У процесі підготовки вебінару зацікавлені сторони в Україні та інших країнах Східного партнерства висловили зацікавленість у залученні відповідних політиків та експертів з інших країн Східного партнерства до цього початкового навчання.

  У результаті цього вебінару, якщо буде бажання серед партнерів, зокрема в Україні, інших країнах Східного партнерства та Європейській Комісії, ми будемо зацікавлені в розробці проекту, який допоможе Україні та іншим країнам краще зрозуміти та реалізувати основні принципи того, що буде обговорюватися на вебінарі.
Семінар проводиться під егідою Європейської Економічної Комісії ООН та уряду України
Порядок денний
Передбачено синхронний переклад на робочі мови ЄЕК ООН: англійська, українська та російська. Участь безкоштовна, відеозаписи для учасників буде недоступні.

22 грудня 2022
10:00 – 10:20 Україна
09:00 – 09:20 CET
Відкриття вебінару
Пан Олег Ніколайчук,
заступник Голови Державної митної служби питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації

Пані Елізабет Тюрк,
Директор Відділу економічного співробітництва і торгівлі ЄЕК ООН
10:20 – 12:00 Україна
09:20 – 11:00 CET
Сесія I: Прогрес у впровадженні та можливі рішення
Модератор: Пан Маріо Апостолов, Регіональний радник, Відділ економічного співробітництва і торгівлі ЄЕК ООН

Основна презентація: Регламент Європейського Союзу щодо електронної інформації про вантажні перевезення (eFTI).
Пані Ліа Потек, Співробітник з політичних питань, Європейська Комісія, Генеральний Директорат з питань транспорту (DG MOVE)

Семантичні стандарти СЕФАКТ ООН та еталонні моделі даних
Пані Сью Проберт, Голова Центру ООН щодо спрощення процедур торгівлі та електронним діловим операціям (СЕФАКТ ООН)

Форум цифрового транспорту та логістики ЄС (DTLF) і глобальні (ООН) стандарти
Пан Руді Хемелерс, компанія «51Biz Luxembourg», партнер консорціуму «FEDeRATED» Форуму цифрового транспорту і логістики Європейського Союзу

Імплементація Регламенту eFTI – зв'язок між глобальними (ООН) та європейськими стандартами. Відображення даних документів, що супроводжують вантажі, і декларацій про небезпечні вантажі в мультимодальних обмінах даними
Пан Майкл Діл, Експерт СЕФАКТ ООН

Середовище єдиного вікна ЄС для митних органів: поточний стан і взаємозв'язок із середовищем eFTI
Пан Захуані Саадуі, Голова сектору електроної митниці, Європейська Комісія, Генеральний Директорат з питань Митного Союзу та оподаткуванню (DG TAXUD)

Пілотний проект щодо побудови каналу обміну даними для експорту зерна через коридор Україна - Туреччина
Пан Дмитро Якименков, консультант ЄЕК ООН
12:00 – 12:15 Україна 11:00 – 11:15 CET
Перерва на каву
12:15 – 13:00 Україна
11:15 – 12:00 CET
Сесія ІІ: Коментарі із залу:
Українські регуляторні органи та бізнес-спільнота;
представники країн Східного партнерства
Модератор: Пан Олександр Федоров, генеральний директор, ТОВ «ППЛ 33-35», Голова Робочої групи ЄЕК ООН - 30

Дискусія
13:00 – 13:30 Україна
12:00 – 12:30 CET
Заключна сесія та рекомендації
Підсумування дискусії та рекомендації щодо наступних кроків
Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:
Питання порядку денного
Маріо Апостолов
Регіональний радник Відділу економічного співробітництва і торгівлі ЄЕК ООН

+41 22 917 11 34
mario.apostolov@un.org
Організаційні питання
Інесса Платонова
Віце-Президент ФІАТА+38 050 333 56 60
events@plaskeworld.com
Питання щодо реєстрації
Михайло Самофатов
Керівник служби підтримки+38 050 333 56 60
events@plaskeworld.com